על הרגישות של רהיטים ליובש ולרטיבות

 
 
בבואנו לתכנן את המקום שבו הרהיטים שלנו יונחו, חשוב לזכור שיש חשיבות גבוהה מאד לבקרת הטמפרטורה בחדר, ובעיקר בכל מה שנוגע לאחוזי הלחות שבתוכו. הדברים הלל ומקבלים משנה תוקף, כשמדובר על אחסון רהיטים, מדוע? בעוד שבבית למשל, יש כל הזמן זרימת אוויר ונעשה שימוש ברהיטים ואנו שמים לב באופן יומיומי למצבם, הרי שבאחסון אפשר שאיש לא יסתכל על הרהיטים במשך חודשים, ולכן חשוב שאחוזי הלחות יהיו מתאימים, ושלא יהיו נזקים עקב לחות או רטיבות מוגזמים.
 

הנזקים שחשוב להכיר

 
 
1. מה קורה ביובש קיצוני? - קודם כל, אם מדובר על אחסון רהיטים, יש להימנע ממצב של יובש קיצוני. אמנם לעתים אנו שמים לב בעיקר לסכנות הרטיבות, אבל גם יובש הוא בעייתי. יובש מוגזם ללא לחות כלל, עלול לגרום להתפוררות של חלק מהריהוט לאורך זמן, ועלול לגרום לכך שהחומרים הפנימיים של הרהיטים ייסדקו, וכך אם ייעשה בסופו של דבר שימוש ברהיטים הם עלולים להישבר או להיסדק לאחר שימוש חד פעמי בלבד - בשל תנאי היובש המוגזמים שבהם הם שהו.

2. מה הסכנה של הרטיבות – סכנת הרטיבות מהצד השני עלולה להיגרם הן כתוצאה מלחות מוגזמת, אך כמובן גם מרטיבות שמקורה בדליפה. במקרים של רטיבות, יש לזכור שהמים שמחלחלים לתוך העץ גורמים להתנפחות שלו. כאשר העץ מתנפח מבפנים - הוא כמובן נהרס לחלוטין ואי אפשר להשתמש עוד ברהיט. על כן, במחסנים שמספקים אחסון רהיטים חובה לשמור על אחוזי לחות קבועים.
 

ואיך דואגים לכך?

 
אם חשוב לכם שהאקלים יישמר במחסנים ששומרים על הריהוט שלכם, חשוב מאד כמובן לפנות מלכתחילה לשירותי אחסון שעובדים עם מערכות מתקדמות לבקרת אקלים. אפשר לברר זאת מראש בשיחה עם ההנהלה – או כמובן לבדוק זאת פיזית בעת ביקור במחסנים.